TOBB’UN 80. GENEL KURULU TAMAMLANDI
16 Mayıs 2024, 16:12

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) 80. Genel Kurulu, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Yönetim Kurulu üyeleri, TOBB Konsey Başkanları, Oda/Borsaların Yönetim Kurulu ve Meclis Başkanları, Genç ve Kadın Girişimciler Kurulu Başkanları ile Üst Kurul delegelerinin iştirakiyle TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde (TOBB ETÜ) yapıldı.

Genel Kurulda odamızı Meclis Başkanımız Osman Atılgan, Yönetim Kurulu Başkanımız Erol Ayten, Odamız Genel Sekreteri Alper Saygılı temsil etti.

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran'ın Divan Başkanlığını yaptığı genel kurulda, Hesapları İnceleme Komisyonu, Mevzuat Komisyonu, Ekonomik Raporu İnceleme Komisyonu, Dilekleri İnceleme Komisyonu, Avrupa Birliği Uyum Komisyonu, Dış İlişkiler Komisyonu, Vergi Komisyonu, Ekonomi Politikası Komisyonu ve Basın ve Yayın Komisyonu sunuşları gerçekleştirildi.

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Genel Kurul konuşmasında yıl boyunca gerçekleştirdikleri faaliyetlere ve iş dünyasının gündemindeki konulara dikkat çekti.

Dünyanın, ilginç ama zor bir dönemden geçtiğine değinen Hisarcıklıoğlu, “Ülke ekonomilerinin genelinde büyüme istikrarlı seyrederken, enflasyon geriliyor. 2023 yılında küresel büyümenin, 2022’ye göre 1 puan artarak yüzde 3,2 olduğu tahmin ediliyor. 2024 ve 2025’de de bu civarda olması bekleniyor” dedi. Yüzde 10’a ulaşan küresel enflasyonunsa, yüzde 7’nin altına düşmesinin öngörüldüğünü bildiren TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, enerji, gıda ve tedarik zincirlerinde yaşanan sıkıntılara rağmen, dünya ekonomilerinin çoğunun dirençli çıktığını ve genel bir iktisadi durgunluğun önüne geçildiğini ifade etti.

Genel kurul sonrasında sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Yönetim Kurulu Başkanımız Erol Ayten, 80. TOBB Genel Kurulunun iş dünyasına hayırlı olmasını temenni ederek, “TOBB Sosyal Politikalar Kurulu üyesi olarak, Meclis Başkanımız Osman Atılgan ve Genel Sekreterimiz Alper Saygılı ile birlikte çatı kuruluşumuz olan TOBB’un 80. Genel Kuruluna katılım sağladık. 365 Oda/Borsa olarak TOBB Başkanımız Sn. M.Rifat Hisarcıklıoğlu önderliğinde ülkemizin kalkınmasına katkı sunmaya devam edeceğiz. Genel kurulumuzun iş dünyamıza hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.