Yönetim Kurulu Başkanımız Erol Ayten, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü Yayımladığı Mesaj ile Kutladı...
10 Ocak 2024, 14:03

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebeti ile Yönetim Kurulu Başkanımız Erol Ayten bir kutlama mesajı yayımladı. Ayten mesajında, basının demokrasinin temel taşlarından biri olduğunu kaydetti.

            Yönetim Kurulu Başkanımız Erol Ayten mesajında:

“Doğruluk, tarafsızlık, objektiflik, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri uhdesinde barındıran önemli bir meslek olan gazetecilik mesleği, demokrasinin temel taşlarından biridir. 

Gazetecilerimiz, gerçekleri araştırıp, doğru bilgiyi topluma ulaştırarak halkın bilinçlenmesine ve doğru kararlar almasına yardımcı olmakta, tarafsızlık, objektiflik ve dürüstlük gibi değerlere bağlı kalarak, gerçekleri araştırmakta ve analiz etmektedirler. 

Vatandaşlarımızla kurumlarımız arasında köprü vazifesi görerek, demokrasimizin sağlıklı bir şekilde işlemesinde ve güçlenmesinde yol gösterici çalışmalarda bulunan gazetecilerimiz, demokrasimizin ve sivil toplumun gelişmesinde önemli rol üstlenmektedir. 

Kamuoyunu bilgilendirmek için günün her saatinde haber peşinde koşan gazetecilerimiz, zor şartlarda ve sorumluluk duygusu içinde vatandaşları gelişen olaylar hakkında aydınlatmak için büyük bir özveri ile çalışırken, önemli bir kamu görevini de icra etmektedirler.

Mesai mefhumu gözetmeksizin görevlerini yerine getirip, kamuoyunun doğru ve tarafsız olarak bilgilendirilmesinde önemli rol oynayan, İlimizin ve ilçemizin sosyal, kültürel ve ekonomik yönden gelişmesine çalışmalarıyla katkıda bulunan tüm basın mensuplarımızın ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum”dedi.