REGAİB KANDİLİMİZ MÜBAREK OLSUN
26 Ocak 2023, 10:04

Yönetim Kurulu Başkanımız Erol Ayten, Regaip Kandili dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımladı. Mübarek Üç Aylar’ın başlangıcı olan Regaip Kandili’nin Ramazan-ı Şerif’in müjdecisi olduğunu belirten Ayten, bu aylarda sevgi, saygı ve yardımlaşma duygularının doruğa ulaştığını vurguladı.

Regaib Kandili'nin tüm İslam âlemine sağlık, birlik, beraberlik, sevgi, barış ve kardeşlik getirmesi temennisinde bulunan Ayten, mesajında şu ifadelere yer verdi:

Rahmeti, bereketi ve mağfireti bol Üç ayların manevi iklimine girildiğinin habercisi, Ramazan Ayının da müjdecisi olan bir Regaip Kandiline daha kavuşmanın huzur ve mutluluğu içerisindeyiz.

Yüce Allah’ın insanlara rahmet ve nimetlerini çokça ihsan ettiği üç aylar; manevi coşkunun, feyzin, bereketin ve güzelliklerin yoğun olarak yaşandığı, yapılan duaların kabul edildiği, yardımlaşma ve dayanışma duygularının en yüksek seviyeye ulaştığı rahmet, mağfiret ve merhamet mevsimidir.

Dinimizde, duaların ve amellerin daha makbul olacağı müjdelenen mukaddes gecelerin manevi iklimi, Yüce Allah ve yarattığı kullar ile münasebetlerimizi değerlendirmemize, aynı zamanda da kendi yaratılış gayemizi ve yaşamlarımızı sorgulamamıza fırsat sunmaktadır.

Maneviyatı yüksek bu zamanları vesile kılarak nefsimizin terbiyesi, ailemizin mutluluğu, milletimizin birlik ve beraberliği ve tüm Müslümanların hidayete ermesi için rabbimize dua etmeli, ömrümüzün geri kalanında daha güzel ve huzurlu bir dünyanın inşası için gayret göstermeliyiz.  

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Turhallı hemşerilerimiz ve üyelerimiz olmak üzere, ülkemiz ve tüm İslam Âleminin Regaib Kandil’ini ve Üç aylarını tekrar tebrik ediyor, milletçe birlik ve beraberlik içinde daha nice kandillere kavuşmayı can-ı gönülden diliyorum.”dedi.