Çanakkale Şehitlerimizi Minnetle Anıyoruz…
17 Mart 2021, 22:04

Yönetim Kurulu Başkanımız Ömer Çenesiz, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü münasebetiyle yazılı mesaj yayımladı. Çanakkale Zaferinin birlik ve beraberliğin sembolü olduğunu belirten Çenesiz mesajında, "Çanakkale'deki birlik, kardeşlik ve dayanışma, zaferi beraberinde getirmesinin yanı sıra kurtuluş savaşı için gerekli mücadeleci ruhun güçlenmesine de vesile olmuştur" dedi.

Yönetim Kurulu Başkanımız Ömer Çenesiz mesajında:

 "Tarihin önemli dönüm noktalarından biri olan Çanakkale Zaferi, dönemin imkânsızlıklarına rağmen milletin bağımsızlığı, onuru ve vatanı uğruna hiçbir fedakârlıktan çekinmediğini gözler önüne sermiştir. Çanakkale Zaferi, milletimizin zamanın en güçlü ordularına sahip işgalci devletlerine karşı inanç, vatan sevgisi, dayanışma, birlik ve beraberlik duyguları ile vermiş olduğu büyük bir mücadelenin sonucudur.

Dünyaya, 'Çanakkale Geçilmez' diyerek tarihin akışını değiştiren şanlı ecdadımızın bu sarsılmaz inancı ve mücadelesi sonucu, evlatları olarak bugün bizler bu topraklar üzerinde geleceğe yürümekteyiz. Biz millet olarak birlik ve beraberliğimizi muhafaza ettikçe, aramızdaki ihtilafları giderip ittifak noktalarımızı güçlendirdikçe, Türkiye gelecekte hak ettiği gerçek yeri mutlaka alacaktır.

Bilinmelidir ki, geçmişten aldığımız ilhamla, milletçe, şehitlerimizin bize bıraktığı mukaddes emanetin sorumluluğunun idraki olarak, her geçen gün aynı şuur ve inançla daha da yükseklere taşıma kararlılığını göstereceğiz.

Bu duygularla, Çanakkale Zaferi’nin 106. yıldönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitler Günü'nde bu toprakları bize mukaddes bir vatan kılan tüm şehitlerimizi, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün kahramanlarımızı rahmetle ve şükranla anıyorum" ifadelerine yer verdi.