Kadir Geceniz Mübarek Olsun...
19 Mayıs 2020, 12:54

Yönetim Kurulu Başkanımız Ömer Çenesiz Kadir Gecesi münasebeti ile bir kutlama mesajı yayımladı

Çenesiz mesajında şu ifadelere yer verdi: “Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu da cehennemden kurtuluş olan mübarek Ramazan ayının sonlarına yaklaşırken, bu manevi havayı bin aydan daha hayırlı yapan Kadir Gecesine ulaşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz.

İnsanları engin düşünmeye ve değerlendirmeye yönlendiren bu gecenin, her zaman ve her mekânda muhtaç olduğumuz birlik ve beraberliğimize katkı sağlayacağına, toplumu toplum yapan özelliklerin başında sayılabilecek olan saygı ve sevginin bu gecede gönüllerde hayat bulacağına inanmaktayız.

Kadir Gecesi feyiz ve bereketi bin aydan daha hayırlı olan bir gecedir. Arınma ve bağışlanma fırsatı sunan bu mübarek gün ve gecelerde ibadetlerimizde, ahlaki yaşantımızda istikrar ve istikametin önemli olduğu bilinmeli, bugünü her gün yaşamaya gayret etmeliyiz. Kırgınlık, dargınlık, kin ve nefretin yerine, sevgiyi, hoşgörüyü, dostluk ve kardeşliği egemen kılarak ihtiyaç sahiplerine yardım elini uzatmalıyız.

Birlik ve beraberliğe, kardeşlik ve dayanışmaya en çok muhtaç olduğumuz bu günlerde mübarek gün ve gecelerin önemini daha iyi idrak ederek, bu mübarek gecede, bu güzel vatanda birlikte yaşadığımız bütün kardeşlerimizi, felaketlerle boğuşan yakın ve uzak çevremizdeki tüm insanlar için sevginin, barışın ve huzurun olması en büyük dileğimizdir.

Dünyada ve ülkemizde; COVİD-19 Salgınının son bulması, barışın, huzurun, hoşgörünün, dayanışmanın ve sevginin egemen olması temennisiyle, üyelerimizin, hemşerilerimizin ve İslam âleminin mübarek Kadir Gecesini gönülden kutluyorum.” dedi.