Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun...
08 Kasım 2019, 12:26

      Yönetim Kurulu Başkanımız Ömer Çenesiz Mevlid Kandili münasebeti ile bir mesaj yayımladı.

            Çenesiz kandil münasebeti ile yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

            "Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed(S.A.V)’in dünyaya teşriflerinin yıl dönümü olan Mevlid Kandili’ni, bir kez daha birlik ve beraberlik duyguları içinde idrak etmenin mutluluğuna erişmiş bulunmaktayız.

            Bu gece alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’in dünyaya geldiği mübarek gecedir. Peygamberimizin ahlak ve fazilet dolu hayatını öğrenmek ve örnek almak bizim en başta gelen görevlerimizdendir. Asıl o zaman O’nun sevgisini ve hoşnutluğunu kazanmış oluruz. Peygamber Efendimizin doğumu, insanlık tarihinin en önemli ve en şerefli olayıdır. Hayatının her noktası örnek, her anı ise kusursuzdur.

            İnsanlık alemine bir kurtuluş müjdecisi olarak gönderilen ve insanlığın ufkunu aydınlatan peygamberimizin dünyaya teşrif ettiği bu mübarek günde, Mevla’nın sonsuz affından, merhametinden, iyiliğinden ve gönüllere umutla huzuru dolduran o yüce dergahından hepimizin bir nebze de olsa faydalanmasını dilerim.

            Bu vesileyle başta değerli hemşerilerim olmak üzere tüm üyelerimizin ve İslam aleminin mübarek Mevlit Kandilini kutlar, sağlık, huzur ve mutluluklar diler, saygılarımı sunarım" dedi.