Şehidimiz Gökhan Ağıl, Vatan Toprağına Emanet Edildi…
12 Eylül 2022, 21:51

Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde gerçekleştirilen arama-tarama faaliyeti esnasında teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan 24 yaşındaki P.Komd.Asb.Kd.Çvş. Gökhan Ağıl son yolculuğuna uğurlandı.

Şehidimiz P.Komd.Asb.Kd.Çvş. Gökhan Ağıl, için Cumhuriyet meydanında cenaze töreni düzenlendi.  Cenaze törenine Tokat Vali Yardımcısı Osman Sarı, Ticaret Bakanlığı Bakan Yardımcısı Sezai Uçarmak, AK Parti Milletvekilleri Mustafa Arslan, Yusuf Beyazıt, CHP Milletvekilleri Kadim Durmaz, Emine Gülizar Emecan, Mustafa Adıgüzel ve Yüksel Özkan, MHP Milletvekili Yücel Bulut, Amasya Tugay Komutanı Tuğgeneral Mehmet Fatih Ören, 48'inci Piyade Alay Komutanı Piyade Albay Salih Şahintürk, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Bahri Bostancı, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Kaymakam Ali Gökay, Turhal Belediye Başkanı İlker Bekler, Turhal Cumhuriyet Başsavcısı Aydemir Çelik, Şenyurt Belediye Başkanı Ünal Arslan, Yönetim Kurulu Başkanımız Ömer Çenesiz,  idari ve askeri erkân, şehidimizin ailesi ve yakınları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Turhal Devlet Hastanesi morgundan alınan Şehidimiz P.Komd.Asb.Kd.Çvş. Gökhan Ağıl’ın naaşı, evinde helallik alınmasının ardından ikindi namazını müteakip Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan tören ve kılınan cenaze namazı sonrası Asri Mezarlık’ta vatan toprağına emanet edildi.