Demokrasi Şehidi Polis Memuru Ferhat Koç Mezarı Başında Anıldı...
15 Temmuz 2022, 13:23

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri ve hain darbe girişimi ve sonrasında milletimizin bu girişime karşı, dimdik ve beraberlik içinde duruşunun 6. yıldönümü münasebetiyle ilçemizde çeşitli etkinlikler düzenlendi.

        İlçemizde etkinlikler ilk olarak saat:10.00'da 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Gölbaşı Özel Harekât Daire Başkanlığına yapılan saldırıda, düğününden 15 gün önce şehit edilen polis memuru Ferhat Koç'un Yazıtepe Köyü’ndeki Anıt Mezarı başında düzenlenen program ile başladı.

            Şehit polis memuru Ferhat Koç'un Anıt Mezarı başında düzenlenen Programa; Turhal Kaymakamı Ali Gökay, Turhal Belediye Başkanı İlker Bekler, Turhal Cumhuriyet Başsavcısı Aydemir Çelik, Şenyurt Belediye Başkanı Cafer Ünal Arslan, İlçe Emniyet Müdürü Nadir Öztürk, İlçe Jandarma Komutanı Aksoy Ağtürk, AK Parti İlçe Başkanı Yusuf Karakoyun, İl Genel Meclisi Üyeleri Fikri Eyimaya, Yaşar Soylu ve Bahattin Çinpolat, kamu-kurum kuruluşlarının müdürleri, Yönetim Kurulu Başkanımız Ömer Çenesiz ve vatandaşlar katılırken programda 15 Temmuz şehitleri ve tüm şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim okundu ve dualar edildi.

            Program sonunda Şehit polis memuru Ferhat Koç'un mezarına Turhal Kaymakamı Ali Gökay, Yönetim Kurulu Başkanımız Ömer Çenesiz ve diğer katılımcılar tarafından kırmızı gül bırakıldı.