Kurban Bayramınız Mübarek Olsun...
08 Temmuz 2022, 10:09

Yönetim Kurulu Başkanımız Ömer Çenesiz, yayımladığı mesaj ile İslam âleminin Kurban Bayramı'nı kutladı.

            Bayramların manevi değerlerin öne çıktığı özel ve önemli günler olduğunu belirten Çenesiz:

“Bugün yeni umutlarla bir bayrama daha kavuşmanın heyecanı ve sevincini hep birlikte yaşıyoruz. Sevgi, kardeşlik ve vuslat günleri olan bayram günleri; milli ve manevi duygularımızı canlı tutan, birlik ve beraberliğimizin pekişmesine vesile olan, örf ve adetlerimizin renkli tarafını oluşturan müstesna günlerdir.

Paylaşma, dayanışma ve yardımlaşma gibi bizi biz yapan insani hasletlerimizin öne çıktığı Kurban Bayramı'nda, ‘Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir.’ anlayışıyla hareket ederek mazlumun ve mağdurun yanında olacağız. Kadim kültürümüzden miras kalan bu paylaşma ve yardımlaşma geleneğimizi daima sürdürerek bizlere, her koşulda birlik olabilme, kenetlenebilme, tek yürek, tek yumruk gibi hareket edebilme kabiliyeti veren bu gibi milli örf ve adetlerimizi ilelebet yaşatacağız.

Bayramlar bütün insanlığın sevinci olursa anlam kazanır. Onun için bu kutlu zamanları fırsat bilerek, ailemiz, akrabalarımız ve yakınlarımızla hemhal olmalı, sevgi ve merhamete muhtaç yetim, garip ve kimsesizlerin sevinci olmalıyız. Gönül zenginliğimizi bereketlendiren, birlik ve beraberliğimizi pekiştiren bayramlarda yaşadığımız tüm bu güzelliklerin gündelik yaşamımızın birer parçası olmasını dilerim.

Tüm dünyanın zor bir süreçten geçtiği bu dönemde ülke olarak, el ele vererek ve birbirimize sahip çıkarak iyi bir imtihan veriyoruz. İnşallah yaşadığımız zorlukları ve güçlükleri birlikte atlatacak, daha güzel günlere hep birlikte kavuşacağız.

Bu vesileyle, sevginin, saygının, barış ve kardeşliğin yüreklerdeki coşkusunun arttığı bu bayramı tüm halkımız ile birlikte yaşamanın heyecanı içerisinde, aziz şehitlerimizin ve gazilerimizin değerli aileleri başta olmak üzere tüm halkımız ile üyelerimizin, bayram vesilesiyle şehrimizde bulunan misafirlerimizin Kurban Bayramı’nı en içten duygularla kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım."dedi.