Kadir Geceniz Mübarek Olsun…
27 Nisan 2022, 11:20

Yönetim Kurulu Başkanımız Ömer Çenesiz Kadir Gecesi münasebeti ile bir kutlama mesajı yayımladı.

Çenesiz mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Pek çok hayır ve bereketi bünyesinde barındıran, manevi haz ve coşkunun doruğa ulaştığı Ramazan ayının son günlerine yaklaşmanın hüznünü taşırken, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesine kavuşmanın da sevincini yaşıyoruz.

Arınma ve bağışlanma fırsatı sunan bu mübarek gün ve gecelerde ibadetlerimizde, ahlaki yaşantımızda istikrar ve istikametin önemli olduğu bilinmeli, bugünü her gün yaşamaya gayret etmeliyiz. Kırgınlık, dargınlık, kin ve nefretin yerine, sevgiyi, hoşgörüyü, dostluk ve kardeşliği egemen kılmalıyız.

Birlik ve beraberliğe, kardeşlik ve dayanışmaya en çok muhtaç olduğumuz bu günlerde mübarek gün ve gecelerin önemini daha iyi idrak ederek, bu mübarek gecede, bu güzel vatanda birlikte yaşadığımız bütün kardeşlerimizi, felaketlerle boğuşan yakın ve uzak çevremizdeki tüm insanlar için sevginin, barışın ve huzurun olması en büyük dileğimizdir.

Dünyada ve ülkemizde; COVİD-19 Salgınının ve savaşların son bulması, barışın, huzurun, hoşgörünün, dayanışmanın ve sevginin egemen olması temennisiyle, üyelerimizin, hemşerilerimizin ve İslam âleminin mübarek Kadir Gecesini gönülden kutluyorum.” dedi.