Kurban Bayramınız Mübarek Olsun...
30 Temmuz 2020, 12:13

Yönetim Kurulu Başkanımız Ömer Çenesiz, yayımladığı mesaj ile İslam âleminin Kurban Bayramını kutladı.

            Bayramların manevi değerlerin öne çıktığı özel ve önemli günler olduğunu belirten Çenesiz, "Manevi zenginliklerimizin yoğun yaşandığı, kaynaşma ve yardımlaşma günü olan bir kurban bayramına daha kavuşmanın mutluluğu ve heyecanı içerisindeyiz. Millet olarak birlik ve beraberlik içerisinde bir Kurban Bayramını daha idrak ediyoruz. Kutsal Bayram günlerinde, Yüce dinimiz ve sosyal bünyemiz için yaşamsal ve vazgeçilmez değerlerin; kinden, dargınlıklardan ve hoşgörüsüzlükten arınmanın, daha bir bilincine varırız.

            Bu bilinçle, Mübarek Kurban Bayramı’nı da sevgi, dostluk, kardeşlik, paylaşım, doğruluk ve dürüstlük gibi yüce değerlerin anlam ve öneminin daha derinden yaşandığı ve özümsendiği manevi bir atmosfer içinde kutlayacağız.

            Tüm dünyanın zor bir süreçten geçtiği bu dönemde ülke olarak, el ele vererek ve birbirimize sahip çıkarak iyi bir imtihan veriyoruz. İnşallah yaşadığımız zorlukları ve güçlükleri birlikte atlatacak, daha güzel günlere hep birlikte kavuşacağız. Allah hepimizin ailesine, sevdiklerine, milletimize ve tüm insanlığa sağlık, esenlik versin, bu bayramda hayal edipte yapamadıklarımızın daha güzellerini önümüzdeki bayramlarda yapabilmeyi, sevdiklerimizle birlikte nice bayramlara kavuşmayı nasip eylesin.

Sevginin, saygının, barış ve kardeşliğin yüreklerdeki coşkusunun arttığı bu bayramı tüm halkımız ile birlikte yaşamanın heyecanı içerisinde, aziz şehitlerimizin ve gazilerimizin değerli aileleri başta olmak üzere tüm halkımız ile üyelerimizin, Kurban Bayramı’nı en içten duygularla kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım."dedi.