Ramazan Bayramınız Mübarek Olsun...
23 Mayıs 2020, 16:06

Yönetim Kurulu Başkanımız Ömer Çenesiz Ramazan Bayramı münasebeti ile bir mesaj yayımladı. Çenesiz mesajında bayramların manevi yapımızın olgunlaşmasına vesile olduğunu kaydetti.

            Çenesiz mesajının devamın da  şu ifadelere yer verdi:

            "Bayramlar yardımlaşma ve dayanışmanın üst seviyelere çıktığı, dargınların barıştığı, birlik, beraberlik, kardeşlik ve dostlukların en sıcak şekilde hissedildiği özel günlerdir.

            11 Ayın Sultanı Ramazan ayını geride bırakmanın burukluğunu yaşarken bizi bayrama ulaştıran yüce rabbimize hamd ediyor, üyelerimiz ve hemşerilerimizle birlikte Ramazan Bayramı'na erişmenin mutluluğu ve huzurunu yaşıyoruz.

Milli birlik ve beraberliği, bir arada yaşama arzusunu kuvvetlendiren bayramlar, bireyleri birbirine yakınlaştıran, sıkıntılarından uzaklaştırıp hayatlarına umut ve sevgi aşılayan özel günlerdir. Günlük yaşam içerisinde yeteri kadar hayatımıza yansıtamadığımız paylaşma, ziyaret etme, gönül alma gibi duyguları doyasıya yaşama fırsatına da eriştiğimiz bayramlarımız, manevi yapımızın olgunlaşmasına da vesile olmaktadır. Maalesef bu yıl salgın dolayısıyla aramızda mesafeler olacak ama inanıyorum ki kalbimiz birlikte atacak. Bu bayramı da teknolojinin hepimize sunmuş olduğu imkanlardan faydalanarak aynı heyecanla, inşallah huzurlu ve mutlu bir şekilde sevdiklerimizle, milletçe paylaşarak geçireceğiz.

Tüm dünyanın zor bir süreçten geçtiği bu dönemde ülke olarak, el ele vererek ve birbirimize sahip çıkarak iyi bir imtihan veriyoruz. İnşallah yaşadığımız zorlukları ve güçlükleri birlikte atlatacak, daha güzel günlere hep birlikte kavuşacağız. Allah hepimizin ailesine, sevdiklerine, milletimize ve tüm insanlığa sağlık, esenlik versin, bu bayramda hayal edipte yapamadıklarımızın daha güzellerini önümüzdeki bayramlarda yapabilmeyi, sevdiklerimizle birlikte nice bayramlara kavuşmayı nasip eylesin.

Sevginin, saygının, barış ve kardeşliğin yüreklerdeki coşkusunun arttığı bu bayramı Tüm Halkımız ile birlikte yaşamanın heyecanı içerisinde, aziz şehitlerimizin ve gazilerimizin değerli aileleri başta olmak üzere tüm halkımız ile üyelerimizin, Ramazan Bayramı’nı en içten duygularla kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım."dedi.